O Szkole

Nasza szkoła umożliwia uczniom systematyczną naukę pływania w basenie. Lekcje te są szczególnie interesujące. Uczymy się pływać wieloma stylami, przy okazji także świetnie bawimy się w basenie. Nasze koleżanki biorą udział w różnych zawodach i zajmują czołowe miejsca. Jesteśmy dumni z nowego obiektu, tym bardziej, że w naszym powiecie nie ma innego basenu. W razie gdyby ktoś się zaczął topić, ratownicy czuwają.

Jako jedyna szkoła w Brodnicy, mamy salę audytoryjną. Przeważnie odbywają się tam spotkania uczniów z dyrektorem, ale często piszemy tam różne testy, sprawdziany. Tam też będziemy pisać nasz końcowy egzamin gimnazjalny i maturę...

Obecnie jest prowadzona budowa nowego stadionu. W końcu nie będziemy wszyscy ćwiczyć tylko na hali. Będzie bieżnia, duże boisko, skocznie i wszystko, czego zawsze brakowało nam do szczęścia na wychowaniu fizycznym.

Kompleks naszej szkoły tworzą trzy budynki połączone wieloma korytarzami, które "nowym" uczniom na początku mogą wydać się labiryntem. Ale szybko można się przyzwyczaić. Na szczęście budynki mają szerokie i nieskomplikowane korytarze.

Na hali odbywają się lekcje wychowania fizycznego. Raz na jakiś czas organizowane są imprezy, np. dyskoteki.

Mamy ekologiczne - zadbane boisko. Podczas przerwy można zrelaksować się, siedząc na ławce wśród zieleni.

Mamy nowocześnie wyposażoną salę komputerową. Oczywiście z dostępem do Internetu. Każdy uczeń może z niej skorzystać.

Na małej sali audytoryjnej również będziemy pisać nasz końcowy egzamin. Teraz widzimy jak uczniowie w pocie czoła robią plakaty